Prohlášení OV ČSBS Hradec Králové k napjaté situaci na ukrajinsko-ruských hranicích

ZA MÍR !!!

Východočeská organizace ČSBS se důrazně vymezuje vůči liknavosti evropských politiků v souvislosti s hrozícím konfliktem velkého rozsahu v oblasti Ukrajiny a Ruské federace. Snažíme se situaci posuzovat objektivně, historicko-geopolitologickým prizmatem. Obyvatelé východní Ukrajiny, zejména oblasti Doněcka a Luhanska vyhlásilo lidové republiky a požaduje nezávislost na Ukrajině. Ukrajina se vojensky snaží těmto demokratickým tendencím zabránit, byť to je vůle drtivé většiny obyvatelstva (89 %), jejíž jazykem je nikoliv ukrajinština, ale ruština, což je nepochopitelně ignorováno většinou evropských vůdců. Ruská federace posiluje vojenskou přítomnost na hranicích s takto nestabilním územím, kde se neustále bojuje. Navíc manévry, které RF uskutečňují, provádí na svém území a samozřejmě řádně nahlášené evropské organizaci OBSE. Dále se zcela jistě zaměřují na bezpečnost území, které spadají do sféry geopolitického vlivu a tato území monitorují. Oproti tomu USA a Velká Británie zcela neskrývaně přesunují pozemní, námořní, letecké a speciální síly na území Ukrajiny. Ukrajinská armáda porušila Minské dohody a přesouvá své síly do Luhanska a Doněcka. A v souvislosti s touto situací vzniká mnoho otázek. Výše zmíněné oblasti jsou obrovskou zásobárnou nerostných surovin, především kovy a těžký průmysl. Navíc strategický přístup k Černému moři. Jak dokládá historie USA a Velké Británie, měl by se mít svět před nimi na pozoru. Již v roce 1918 napadly USA Rusko. Američané po invazi brali z ruského území především zlato, dřevo a kožešiny. V roce 1912 provedli invazi do Nikaraguy. 1914 zaútočili na Mexické město Veracruz. V roce 1954 zaútočili USA pomocí speciálních sil na Guatemalu a podrobili si jí. V roce 1961 chtějí napadnout průnikem do Zátoky Sviní Kubu. V roce 1965 napadají Dominikánskou republiku. V roce 1973 jak jinak , opět vojensky napadají Chile, kde chtějí svrhnout demokraticky zvolenou vládu a nastolit diktaturu. A pak následují útoky na svobodné středoamerické země. V roce 1981 útočí na Nikaraguu, 1983 atakují Grenadu, 1989 Panamu, v roce 1990 opět na Nikaraguu. Všude v těchto zemích mají Američané tři cíle, za prvé svrhnout tamní demokraticky zvolené vlády, silou, vojensky a dosadit loutkové vlády řízené z USA, podmanit si tamní obyvatelstvo, hospodářsky a surovinově země vytěžit a geopoliticky ovládnout celý prostor Střední a Jižní Ameriky. Na konci 20. a v 21. století přesouvají velmoci USA, Velká Británie, Francie a Itálie svůj zájem na Severní Afriku a Blízký východ, útočí na svobodné země bez mandátu OSN – Somálsko, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie, Tunis, Egypt. Cílem USA a spojenců je tyto země rozbít, vytvořit tzv. Failed states- nefunkční státy. Ty pak mocensky snadno ovládat a surovinově vykořisťovat. Ze stejných důvodů útočí a svrhávají vlády středoafrických zemí, bohatých na nerostné zdroje – Nigérie, Kongo, Mali atd.. Západ v čele s USA chce drancovat, zajímá ho především ropa, diamanty a drahé kovy.

O to samé jde v prostoru Ukrajiny, Běloruska a Ruska. Jedny z mála zemí doposud nepodřízených vládě USA a jejich vazalů. Rozbít, vytvořit Failed states, ovládnout obyvatelstvo a surovinově vytěžit zdroje. Ovšem válka, která se následně rozhoří bude trvat mnoho let a vytvoří spálenou Evropu. Ono totiž z politologického hlediska je nejstabilnější verze světa tam, kde vzniká nejméně válek, je bipolární vláda, jako bylo například během „studené“ války USA a Sovětský svaz. Evropská unie je v tomto směru vazal USA a má záměrně zavřené oči…..

OV ČSBS Hradec Králové znovu důrazně protestuje proti eskalaci konfliktu na ukrajinsko-ruských hranicích. Vyzývá politiky Evropských vlád ke zdrženlivosti v unáhlených rozhodnutí a představitele USA a dalších mocností k přehodnocení záměru případného napadení RF, které zcela jistě vyústí v třetí světovou válku. A v této válce není vítěze, jen mrtví a na desítky let spálená země.

OV ČSBS Hradec Králové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *